Dam




1

40

Helene Söderlund

IFK Mora

2:50:56


2

4

Linnea Ivarsson

Lerum friidrott

3:17:17


3

1

Sofia Byhlinder

IFK Mora

3:21:00


4

44

Anna Ståhlkloo

IFK Mora

3:29:02


5

13

Maria Brodin

Fossum IF

3:45:16


6

28

Malin Hedlund

TNT Karlstad

4:04:09


7

84

Maja Lindvall

Häggenås sk

4:05:00


8

48

AnnaKarin Björfelt

Team Skoglöfs Bil

4:09:33


9

15

Anna Johannesson

OK Långberget

4:15:41


10

79

Malin Johansson

Tallbergstorp

4:24:10


11

21

Jessica Adolfsson


4:32:09


12

66

Simone Bloom

Molkoms SK

4:41:26


13

67

Alicia Ström

Molkoms SK

4:41:32


14

70

Mathilda Brunk

Mora

4:43:15


15

6

Ulla Norlin

Lerum friidrott

4:45:41


16

47

Marita Norén

Nolgård

4:53:40


17

43

Maria Englund

Långberget

4:58:20


18

36

Camilla Thorén

Rudskoga IF

4:58:21


19

59

Aleksandra Jensen


5:11:45


20

95

Evelina Bengtsson

Team Bengtsson

5:13:05


21

56

Jeanette Aviander

Karlstad

5:16:43


21

57

Marita Holmberg

Karlstad

5:16:43


21

58

Carolina André

Karlstad

5:16:43


24

80

Anna Mörk

Kimstad GoIF

5:24:56


25

9

Linda Olsson

Vedum

5:47:16


25

10

Sara Wahlberg

Umara Sportsclub

5:47:16


27

7

Anette Lerneryd

Lerum friidrott

5:50:03


28

45

Lone Pedersen

Team A+

5:53:19


29

3

Annika Ivarsson

Lerum friidrott

5:55:46


30

69

Johanna Bergström Brunk

Likenäs

6:14:54


31

63

Elin Danielsson

Arvika

6:26:27



49

Maria Hed

Kristinehamn Multisport

DNF



83

Lisa Åkerström

Göteborg

DNF



87

Anki Lundblad

Kungälv

DNF










Herr




1

41

Anders Kleist

IK Akele

2:28:36


2

94

Fredrik Häggmark

Västra Ämtervik IF

2:33:58


3

93

Robin Adolfsson

Skattkär

2:58:26


4

91

Joakim Nordfeldt

Eskilstuna

2:59:29


5

27

Johan Arnqvist

Uppsala

3:00:22


6

32

Daniel Bodare

IK Arn

3:02:58


7

5

Axel Mendes

Lerum friidrott

3:03:52


8

78

Alfred Källsmyr

IK Fryken

3:05:40


9

101

Anders Holtet-Lindberg

OK Tyr Karlstad

3:11:19


10

52

Sören Persson

IF Göta

3:11:48


11

97

Johan Ahlberg

Ryda SK

3:22:30


12

100

Anders Pettersson

Karlstad

3:23:09


13

33

Robin Norberg

Sundborns Goif

3:24:22


14

81

David Bergkvist

Tallbergstorp

3:26:21


15

62

Carl-Ola Danielsson

Arvika

3:28:25


16

64

Tony Olsson

Arvika

3:28:35


17

76

Rickard Adolfsson

Skattkär

3:29:55


18

29

Henrik Nilsson

TNT Karlstad

3:31:16


19

85

Klas Nordentjell

Above water running club

3:35:00


20

73

David Hermansson

Åmåls OK

3:35:23


21

17

Dan Lewin

Näckåns Energi

3:35:46


22

38

Peter Korhonen

Rudskoga IF

3:36:53


23

20

Robert Jarl

Krama

3:39:17


24

74

Linus Nilsson

Åmåls OK

3:40:15


25

90

Martin Eriksson

Mattestorp Village.

3:40:41


26

35

Mikael Hellsten

Falun

3:41:52


27

86

David Nordentjell

Bomstad RUNNING Club

3:43:23


28

24

Jonas Wikström

Molkoms SK

3:44:31


29

23

Petter Hjärtström

Branäs

3:44:32


30

71

Erik Smits

IFK Mora SK

3:45:18


31

102

Fredrik Stodne


3:45:41


32

34

Erik Islén

Falu IK skidklubb

3:47:29


33

53

Erik Stenman

Falun

3:47:45


34

42

Thomas BeRrA Berggren

Falu IK // Wease sportwear

3:47:57


35

8

Peter Corell

Lerum friidrott

3:49:35


36

12

Erik Råberg

Fossum IF

3:51:23


37

19

Felix Östlund

Torsby

3:54:26


38

75

Erik Ramefelt

Karlstad

3:55:30


39

89

Johan Helgesson

Mattestorp Village.

4:02:54


40

2

Ketil Lillevik

Bergen

4:05:05


41

31

Marcus Blomberg

ullis+1 / tnt

4:07:15


42

105

Per Tidlund

Karlstad

4:09:21


43

99

Henrik Seger

Hammarö

4:10:08


44

26

Mikael Haster

TNT

4:11:21


45

92

Olle Östlund

Mälarö sok

4:11:23


46

77

Mattias Thorn

Forshaga

4:12:00


47

103

Jonne Lövkvist

Team Helmia

4:14:45


48

98

David Seger

Karlstad

4:17:55


49

22

Johannes Glännman

Lidköping/ LVSK

4:19:11


50

107

Charles Bengtsson

Övre Månsänn Sportgille

4:19:25


51

104

Andreas Jarneman


4:21:33


52

16