DAMER



1 Sofia Byhlinder

IFK Mora Friidrott

2.55.01

2 Linnea Ivarsson

Lerum Friidrott

3.11.24

3 Annette Jonsson

Thynell activity

3.21.52

4 Mia Gyllenberg

OK Tyr

3.24.45

5 Emma Lundin

Törnskogens FR

3.32.24

6 Malin Hedlund

Team Nordic Trail Karlstad

3.35.05

7 Caroline Eriksson

Torsby

3.50.38

8 Emelie Åström

Team Nordic Trail

3.58.08

9 Ida Höjskeld

Team Nordic Trail

4.01.36

10 Åsa Hedeberg

Aspen 3-Karlstad

4.04.43

11 Linda Sandersson

KMTI

4.06.20

12 Camilla Areskoug

Team Areskoug

4.07.24

13 Anna Johannesson

IFK Likenäs

4.11.38

14 Jenny Rådström

Torsby IF

4.22.54

15 Moa Alpsten

Karlstad

4.28.20

16 Malin Johansson

Torsby Löparklubb

4.34.57

17 Lillemor Bock

Karlskoga

4.36.45

18 Cecilia Boström

Torsby Löparklubb

4.38.05

19 Anna Rhenman

Karlstad

4.41.45

20 Maria Staf

Gävle

4.42.02

21 Christine Gauffin

Möckeln Företagen

4.42.10

22 Jessica Adolfsson

Vildmark i Värmland

4.42.27

23 Evalena Lindstedt

Karlstad

4.42.28

24 Maria Englund

Långbergat

4.46.58

25 Annica Nordfeldt

Team Nordic Trail

4.49.29

26 Marita Holmberg


4.50.08

27 Jeanette Aviander

Hammarö

4.50.09

28 Linda Degeryd

Göteborg

4.51.57

29 Maria Lobell

Karlskoga

5.00.23

30 Karin Larsson

Karlstad

5.06.15

31 Katarina Linstedt


5.11.29

32 Karin Pehart

Örebro

5.11.30

33 Pernilla Staf

Rudskoga IF

5.17.23

34 Maria Jakobsson

Tisdagsklubben Elit

5.29.33

35 Margit Pommerening

Skoghall

5.40.33

36 Malin Branhammar

Ransby

5.43.55

37 Marie Tillkvist

Kärrbackstrand

5.46.05

38 Ann Britt Averborn

Finnskoga IF

6.00.50

39 Karolin Frykelid

Likenäs

6.28.39

40 Malin Broberg

Karlstad

7.13.07

41 Maria Singerer

Tutstadholmen RC

7.13.08

42 Madelene Brunzell

Karlstad

8.08.08

43 Eva Gustafsson

Tutstadholmen RC

8.08.13

44 Anna Wallman

Göteborg

9.08.57




HERRAR



1 Jimmie Johansson

Team Nordic Trail

2.39.04

2 Axel Mendes

Lerum Friidrott

2.47.55

3 Mattias Westman

TeamTough Race Sweden

2.49.31

4 Daniel Bodare

IK Arn

2.50.39

5 Joel Språng

Team Nordic Trail Gborg

2.55.12

6 Anton Berglund

Karlstad

3.02.51

7 Mårten Areskoug

Team Areskoug

3.03.03

8 Viktor Henriksson

Östersund

3.03.50

9 Christofer Irvefjord

Göteborg

3.06.42

10 Joakim Nordfeldt

Team Nordic Trail

3.08.28

11 Fredrik Rådström

Hällefors LK

3.12.09

12 Alfred Källsmyr

IK fryken

3.12.30

13 Pär Hansson

Järna

3.12.44

14 David Bergkvist

Torsby Löparklubb

3.13.46

15 1Kenneth Daehlen

Romerike Ultraløperklubb

3.13.57

16 Olle Olsson

Torsby Löparklubb

3.14.29

17 Oskar Talsi

Harkevål Trail Runners

3.15.14

18 Mikael Hellsten

Team Nordic Trail Falun

3.18.33

19 Anders Holtet-Lindberg

OK Tyr

3.19.08

20 Raymond Ong-A-Kwie

Lysekil

3.20.51

21 Stamatios Aristidou

Karlstad

3.21.10

22 Anders Pettersson

Karlstad

3.21.30

23 Johan Englund

OK Stigen/ Värnamo

3.22.57

24 André Karlsson

Vänersborg

3.24.25

25 Sören Persson

Karlstad

3.26.17

26 Håkan Atterstig

Svartå IF

3.27.07

27 Thomas BeRrA Berggren

Team Nordic Trail Falun

3.27.40

28 Dan Isaksson

Torsby löparklubb

3.30.35

29 Klas Nordentjell

Above Water Runningclub

3.31.08

30 Henrik Nilsson

Team Nordic Trail Karlstad

3.31.45

31 Alexander Gustafsson

Vänersborg

3.33.14

32 Erik Stenman

Falun

3.33.52

33 Leif Söderberg

Biathlon Östersund

3.37.57

34 Andreas Blom

Filipstads SF

3.40.42

35 Björn Källström

Team Nordic Trail Sthlm

3.41.55

36 Gunnar Söderberg

Finnskoga IF

3.42.55

37 Johan Areskoug

Team Areskoug

3.43.49

38 Erik Axelsson

Aspen 3-Karlstad

3.44.11

39 Mattias Gullberg

Karlskoga

3.45.14

40 Simen Løken

Elverum

3.48.56

41 Svenn-Martin Sögaard

Trysilgutten, Norge

3.48.57

42 Jørgen Stensløkken

Strandbygda IL

3.49.44

43 Henrik Egerbo

Umara Sports Club

3.51.35

44 Marcus Blomberg

Team Nordic Trail

3.52.09

45 Olov Sandberg

AXA Sports club

3.54.51

46 Pär Skogfeldt

Hagfors SF

3.57.03

47 Henrik Larsson

Åshagens Löparsällskap

3.58.18

48 Hans Bengtsson

Takene IF

3.58.55

49 Andreas Joelsson

Vänersborg

3.59.10

50 Stefan Rosenbaum

Kindsjön

4.00.31

51 Martin Johansson

Tjörn

4.02.21

52 Magnus Svensson

Karlskoga

4.03.14

53 Mark Werner

Team Nordic Trail Falun

4.05.28

54 Mikael Haster

Team Nordic Trail

4.06.14

55 Karl-Erik Ludvigsson

Karlstadspolisens IF

4.07.48

56 David Nordentjell

I2 IF Triathlon

4.08.55

57 Christian Göransson

Team von Tratt

4.10.16

58 Håkan Karlsson

Degerfors

4.13.53

59 Fredrik Malmqvist

KMTI Karlstad

4.17.53

60 Erik Råberg

Fossum IF

4.17.53

61 Björn Nordin

Malung

4.19.45

62 Mikael Håkansson

Malung skid och friidrott

4.20.14

63 Daniel Löhr

Team Nordic Trail

4.22.01

64 Thomas Lindell

Team Nordic Trail Sthlm

4.22.02

65 Henrik Helgestad


4.25.17

66 Stefan Arnesson

Karlstad

4.29.03

67 Björn Törnqvist


4.30.04

68 Ola Evensson

Lövåsen

4.30.28

69 Claes Edberg

Fryksdalens Sparbank

4.30.29

70 Micke Åström

SK Bore

4.33.57

71 Petter Hjärtström

Vegan Runners IK

4.35.54

72 Nicklas Pehart

Lekeberg

4.37.21

73 Daniel Moritz

Särö

4.38.04

74 Ray Olsson

Torsby Löparklubb

4.46.21

75 Arnt Förland

Täppåsen Särjbromsers

4.49.09

76 Anders Larsson

Torsby

4.51.30

77 Thomas Mattsson

Torsby Räddningstjänst

4.52.36

78 Henrik Lindstedt

MöckelnFöretagen

4.53.29

79 Henrik Lindahl

Idefjordens Sk

5.00.12

80 Tord Blücher

Storådalens SK

5.05.01

81 Martin Larsson

Karlstad

5.06.16

82 Lars Söderström

Storådalens SK

5.07.37

83 Pontus Lindberg

Alingsås

5.09.27

84 David Freundt

Grums

5.11.15

85 Peter Nilsson

Torsby

5.20.00

86 Mikael Wallin Pettersson

Uddevalla

5.22.26

87 Johan Jacobsson

Likenäs

5.31.56

88 Jonas Alpsten

Karlstad

6.00.52

89 Stefan Henriksson

Torsby Räddningstjänst

6.41.04

90 Sten Nilsson Lill

AstraZeneca IF

9.08.56

    Christer Desmo

Strömstad Löparklubb

dnf

     Vegard Råen

Active brands

dnf