DAMER
1 d 207 Sofia Holmgård Kils OK 3.12.36
2 d 227 Helene Söderlund IFK Mora friidrott 3.16.46
3 d 243 Mia Gyllenberg Vildmark i Värmland 3.24.21
4 d 247 Alexandra Axel Mbye Lerum 3.36.34
5 d 245 Madelen Olsson IF Göta 3.51.17
6 d 284 Malin Johansson Team Tallbergstorp 3.52.28
7 d 233 Malin Bengtsson Team Nordic Trail 3.55.54
8 d 237 Malin Hedlund Team Nordic Trail 3.59.02
9 d 223 Malin Wallander Solvikingarna 3.59.11
10 d 234 Emelie Åström Team Nordic Trail 4.18.55
11 d 202 Maria Nilsson Gävle skidkamrater 4.21.58
12 d 226 Anna Johannesson Ransby 4.24.17
13 d 296 Eva Urech Skoghall 4.27.46
14 d 282 Anna-Maria Harstad Avesta 4.30.16
15 d 293 Pernilla Karlsson Karlstad 4.34.45
16 d 201 Jessica Adolfsson Vildmark i Värmland 4.41.09
17 d 257 Elin Lindsjö Karlstad 4.44.02
18 d 286 Anna Lindström Karlstad 5.04.50
19 d 287 Anna Rhenman Karlstad 5.04.51
20 d 229 Linda Ahlgren Team Nordic Trail 5.08.30
21 d 215 Ida Pettersson Team Nordic Trail 5.13.33
22 d 217 Lisa Åkerström Ellesbo slowrunners 5.24.34
23 d 240 Maria Jacobsson Långav 5.31.47
24 d 210 Maria Hansbo Molkoms SK 5.35.49
25 d 260 Marlene Sundberg Spishyllan 5.42.18
26 d 274 Maria Andersson Finnskoga IF 5.57.37
27 d 246 Malin Branhammar IFK Likenäs 6.08.26
28 d 288 Cathrine Madsen Braathen Gårdetsågårdet 6.24.49
29 d 289 Jessica Matsson Gårdetsågårdet 6.24.50
30 d 276 Jenny Berglund Gårdetsågårdet 7.03.18
d 255 Caroline Alm Kristinehamn DNF
d 264 Elinor Sandberg Karlstad DNF
d 294 Ida Axelsson Stöllet DNF


HERRAR

L1 h 235 Jimmie Johansson Team Nordic Trail 2.54.33
2 h 204 Fredrik Häggmark V:a Ämtervik 2.55.15
3 h 205 Alfred Magnusson Västra Ämtervik IF 2.56.25
4 h 224 Robin Adolfsson Kokain Cowboys 2.59.06
5 h 283 David Bergkvist Team Tallbergstorp 3.06.09
6 h 280 Alexander Moberg Karlstad 3.06.19
7 h 230 Daniel Bodare Ikarn Falun 3.06.23
8 h 266 Erik Bengtsson Ekshärads SF 3.10.58
9 h 248 Klas Lind Kokain Cowboys 3.13.38
10 h 232 Joel Språng Team Nordic Trail 3.14.10
11 h 219 Viktor Henriksson Sunne 3.14.41
12 h 263 Olle Olsson Torsby löparklubb 3.17.02
13 h 272 Fredrik Jonsson Ransby 3.21.25
14 h 236 Daniel Larsson Team Nordic Trail 3.21.47
15 h 244 Christofer Irvefjord Vänersborg 3.22.47
16 h 253 Henrik Östlund Kokain Cowboys 3.24.48
17 h 285 Isak Olsson Finnskoga IF 3.31.46
18 h 242 Erik Palmqvist Lusaskens IK 3.32.14
19 h 249 Dan Fallqvist Umara Sport Club 3.32.46
20 h 238 Mikael Hellsten Team Nordic Trail 3.36.58
21 h 221 Alfred Källsmyr Karlstag 3.37.58
22 h 216 Kristoffer Pettersson Team Nordic Trail 3.38.04
23 h 268 Lars-Olof Jönsson Malungs IF 3.45.05
24 h 295 Klas Nordentjell Above Water RC 3.45.49
25 h 252 Björn Lind Kokain Cowboys 3.46.55
26 h 241 Henrik Nilsson Team Nordic Trail 3.47.21
27 h 212 Henrik Egerbo Umara sports club 3.52.21
28 h 228 Jonas Nyberg Team Nordic Trail 3.52.42
29 h 256 Dan Lewin Näckåns Energi 3.53.05
30 h 208 Lars Holmgård Kils OK 3.53.16
31 h 278 Erik Råberg Fossum IF 3.54.55
32 h 231 Thomas Bergren Team Nordic Trail 3.59.03
33 h 220 Tony Nilsson Sunne 4.05.10
34 h 299 Gaute Edöy Martinsen Rudolfs 4.05.57
35 h 225 Michael Ahlgren Team Nordic Trail 4.06.37
36 h 258 Magnus Olsson Karlstad 4.09.48
37 h 250 Adrian Lundberg SK Bore 4.15.31
38 h 292 Lars Olsson Hammarö 4.18.11
39 h 203 Niklas Magnusson Gävle skidkamrater 4.18.29
40 h 291 Micke Åström Torsby Löparklubb 4.20.40
41 h 267 Mikael Håkansson Malung Skidofriidrott 4.21.13
42 h 259 Carl Johan Magnusson Torsby Löparklubb 4.24.00
43 h 297 Niklas Eriksson Norrstrand IF 4.27.47
44 h 300 Peter Nilsson Torsby Löparklubb 4.31.20
45 h 281 Ian Duegi Avesta 4.40.42
46 h 270 Martin Magnusson Sysslebäck 4.47.16
47 h 254 Jimmy Karlsson Kristinehamn 4.48.27
48 h 206 Jonas Fellgård Dalarnas klätterklubb 4.58.45
49 h 213 Patrik Fransson Hagfors 5.01.40
50 h 222 Mikael Skovly Danmark 5.06.55
51 h 209 Fredrik Pettersson Valmet Karlstad 5.11.52
52 h 269 Stefan Matsson Malung 5.18.35
53 h 218 Marcus Schmidt Ellesbo slowrunners 5.24.35
54 h 271 Adam Modén Ransby 5.28.14
55 h 211 Patrik Molteberg Molkoms SK 5.35.50
56 h 214 Magnus Nilsson 191:a 5.43.22
57 h 290 Thony Svensson Höljes 5.57.36
58 h 277 Thomas Matsson Gårdetsågårdet 7.03.19
h 239 Kristian Gustavsson Team Nordic Trail DNF
h 251 Johan Björn SK Bore DNF
h 261 Mikel Brodén Spishyllan DNF
h 262 Pål Johanessen Aspen DNF
h 265 Stefan Berglund Sysslebäck DNF
h 273 Alf Larsson Ransby DNF
h 275 Thomas Hagberg Gårdetsågårdet DNF
h 279 Anders Holtet-Lindberg OK Tyr DNF
h 298 Henrik Helgestad Vålerbanen DNF
H/D NAMN ort /klubb TID mail