Resultat 2017
DAM
1. Kristin Berglund, Salomon Running Team Austria     3.02.42

2. Sofia Holmgård, Kils OK           3.18.23

3. Emelie Larsson, Ärla IF           3.33.05

4. Moa Alpsten, Karlstad             3.35.50

5. Malin Johansson, Offerdals SK           3.46.43

6. Linda Sandersson, Grava Sk         4.06.51

7. Emma Eriksson, Torsby Löparklubb       4.17.23
 
8. Åsa Sax, Linköpings OK           4.28.40

9. Linda Ahlgren, Team Nordic Trail Falun       4.45.21

10. Johanna Holtet, OKTyr           4.47.07

11. Caroline Alm, Kristinehamn           4.55.59

12. Ida Jonasson, Finnskoga IF         5.23.00

13. Regina Axelsson, Västra Ämterviks IF       6.11.33

14. Lisa Åkerström, Solvikingarna/Göteborg       6.19.16
 
15. Marianne Åkerström, Ellesbo slowrunners Göteborg   6.20.14

16. Gunilla Jonsson, Karlstad           7.20.21

17. Linda Byrge, Uddbo IK, Sysslebäck       8.24.00



DNF
Eva-Lena Elesand, Torsby
Jennie Rangelind, Karlstad.
Annica Nordfeldt  Falun  
Annika Bengtsson


Resultat 2017
HERR

1. Karl Walheim, Ärla IF             2.23.39

2. Ludwig Tärning, Falköping AIK         2.44.24

3. Oscar Persson, Lager 157, Torsby         2.45.13

4. Anton Persson, SK Bore           2.50.40

5. Alexander Moberg Ok Tyr/Karlstad       2.54.47

6. Daniel Bodare, IK Arn           2.58.11

7. Erik Bengtsson Ekshärads SF         3.00.48

8. David Bergkvist, SK Bore             3.05.14

9. Johan Norbäck, Fen Halls Endurance       3.06.14

10. Elis Berg, Sunne SLF           3.12.54

11. Mikael Hellsten             3.20.06

12. Anders Åkerström, Göteborg         3.21.11

13. Fredric Gånheim             3.23.42

14. Anders Lindberg, OK Tyr           3.25.33

15. Simon Bjurén Sågmyra SK           3.26.15

16. Klas Nordentjell, CK Barriär         3.27.07

17. Gustaw Jansson, Torsby Löparklubb       3.27.38

18. Johannes Ainegren, IFK Likenäs         3.32.12

19. Peter Lindén, Kil             3.32.42

20. Andreas Leandersson, OK Tyr         3.33.33

21. Christofer Irvefjord, Vänersborg       3.34.49

22. Marcus Blomberg,Team Nordic Trail Falun     3.35.15

23. Adam Söderberg, Coach K Runners Malmö     3.36.49

24. Per Kullgren, Karlstad           3.37.51

25. Robert Berg, Sunne SLF           3.40.23

26. Per-Martin Lejroth, Karlstad         3.43.33

27. Anders Wilhelmsson, 1845gym Grums       3.43.52

28. Lars Holmgård, Kils OK           3.44.02

29. Johan Kindströmmer. Malungs IF       3.44.28

30. Daniel Bygebjerg Espensen, Team Sanguinem   3.44.52

31. Mikael Håkansson Malung skid o friidrott     3.45.47

32. Michael Ahlgren, Team Nordic Trail Falun     3.46.47

33. Isak Olsson, Sysslebäck             3.47.24

34. Edvin Bergman, Göteborg         3.48.27

35. Erik Axelsson, Karlstad           3.49.12

36. Martin Edvinsson             3.51.45

37. Samuel Lindberg Hagfors SF         3.59.40

38. Peter Enquist, Skoghall           4.00.27

39. Thomas "BeRrA" Berggren, Team Nordic Trail Falun 4.00.41

40. Lars Olsson, Hammarö           4.04.14

41. Carl Johan Magnusson, Torsby Löparklubb   4.05.24

42. Fredrik Jonsson, Ransby           4.05.45

43. Adam Johansson, Hagfors SF         4.12.57

44. Rolf Mellberg, SisuForshaga         4.15.09

45. Johan Björn, SK Bore, Torsby         4.15.26

46. Peter Anderberg, Eskilstuna Trallklubb     4.17.36

47. Björn Nordin, Malung           4.18.48

48. Kim Kreutzer, Stockholm           4.22.20

49. Tim Flinth               4.22.21

50. Chanon Borgström             4.22.46

51. Erik Flöjel, Hagfors             4.24.04

52. Arne Nyhammar, Karlstad         4.25.26

52. Lukas Babacan Tillberg, IFK-Likenäs       4.25.26

54. Erik Råberg, OK Tyr           4.28.00

55. Anders Viklund, Vålberg           4.41.29

56. Tord Blücher, Storådalens SK         4.50.47

57. Lasse Nydahl, Spisbryggeriet         4.50.51

58. Björn Åman Västra Ämterviks IF       4.51.05

59. Tommy Persson, Storådalens SK       4.52.58

60. Jimmy Karlsson, Kristinehamn           4.55.59

61. Jonas Alpsten, Sisu Forshaga         4.56.36

62. Lars Söderström, Storådalens SK       5.06.27

63. Stefan Mattsson, Malung           5.17.39

64. Urban Dahlström, Södra Persby       5.32.44

65. Niklas Lodin, Ransby             5.45.34

66. Arne Karlstam, Skansen Hea         6.09.22

67. Ronnie Johansson, Ellesbo Slowrunners Göteborg 6.20.15

68. Olle Jonsson, Karlstad             7.20.15

69. Kaj Byrge, Uddbo IK Sysslebäck       8.23.58

70. Anders Nilsson, Ransby           8.24.11


DNF
Stefan Sax, Linköpings OK