RESULTAT 2016


NAMN

TID

1

Oscar Persson. Lager157 ski team.

2.44.25

2

Josef Snellman, Kristinehamn multisport 

2.53.43

3

Erik Bengtsson Ekshärad sf 

3.08.52

4

Gatis Praulitis, SK BORE

3.13.15

5

Vegard Råen

3.15.00

6

Per-Martin Lejroth Karlstad

3.23.18

7

Marcus Blomberg Team nordic trail Falun

3.29.56

8

Mikael Hellsten, Team Nordic Trail, Falun

3.31.40

9

Rikard Åsander, Kristinehamns multisport,

3.34.46

10

Martin "Mäk" Flink, Team Nordic Trail, Falun

3.35.17

11

Anders Petterson, Karlstad,

3.36.00

12

Simon Lundberg SK Bore

3.37.06

13

Daniel Frykestam Sunne

3.37.50

14

Mark Warner, Falun

3.39.18

15

Joakim Nordfeldt Team Nordic Trail Falun

3.43.42

16

Mikael Andersson LK SpringÅmål Säffle

3.44.10

17

Erik Axelsson Karlstad

3.49.28

18

Andreas Härsjö, lonesome runner Höganäs .

3.52.32

19

Thomas Engebakken, Vaaler IF/Solør CK

4.01.05

20

Nicklas Partanen, Filipstads Friidrott,

4.04.40

21

Björnar Otterhaug

4.08.48

22

Torkil Moberg, Norge

4.08.54

23

Anders Lundberg SK Bore

4.09.55

24

Micke Åström, Torsby Skidtunnel och Sportcenter

4.12.16

25

Hans Ulrik Stark Långberget/Hammarö

4.13.30

26

Lasse Nydahl, IFK Likenäs, Dalby

4.14.18

27

Anders Viklund, Vålberg

4.21.27

28

Henrik Helgestad

4.24.10

29

Jimmy Karlsson Kristinehamn.

4.27.19

30

Pär Skogfeldt Hagfors

4.31.27

31

Per-Olov Forsman NVPD

4.31.48

32

Niklas Lindman, Vital gym & hälsa, Filipstad,

4.35.41

33

Pål Johanessen, OPPEGÅRD,

4.42.40

34

Gunnar Söderberg

4.54.58

35

Daniel Johansson Hagfors

5.24.46

36

Johan Larsson, IFK Likenäs/Ransby.

5.38.40

37

Urban Dahlström, IFK Likenäs

6.30.48


Niklas Lodin IFK Likenäs

DNF


Adrian Lundberg, SK Bore

DNF


Anton Persson, SK Bore

DNF





NAMN

TID

1

Emelie Larsson Finnskoga IF/Sysslebäck

3.17.22

2

Anne-Louise Izindre, Filipstad

3.21.55

3

Josefin Nilsson, Filipstads SF

3.38.29

4

Anna Johannesson Lodin  IFK Likenäs

3.55.15

5

Annika Evaldsson, Sk Bore,

3.57.31

6

Sofia Nydahl,, IFK Likenäs, Dalby

4.14.18

7

Victoria Jensen, Karlstad,

4.18.20

8

Annkristin Nilsson, Klubb: NVPD

4.31.48

9

Elin Wiggen, Oppegård,

4.32.10

10

Sandra Persson, Filipstad,

4.38.16

11

Jenny Rundgren MacRae, lonesome runner, Höganäs .

4.51.25

12

Caroline Alm Kristinehamn.

4.57.40

13

Hanna Åsander, Kristinehamns multisport,

4.57.40

14

Jessica Adolfsson, Vildmark i Värmland

5.17.00

15

Eva-Lena Elesand, Torsby

5.19.21

16

Katarina Billberger, Falun

5.23.23

17

Karin Johannesson, Filipstads SF,

6.02.30

18

Nina Sjögren, Gräsmark

6.02.56

19

Maria Jacobsson, Dalby

6.28.22

20

Ida Jonasson,Finnskoga IF,

6.28.27

21

Linda Danielsson, Karlstad

6.34.02

22

Ann Kristin Sparby, Vaaler IF

6.52.35

23

Stine Helgestad

6.52.35

24

Rita Nesmoen

6.52.35

25

Anna Renhult, Torsby, dam

7.00.58

26

Madelene Cicek, Ransby, dam

7.00.58


Tina Hermanen, Kil

DNF